Загальний огляд планети Земля

Загрузка...

главная страница Рефераты Курсовые работы текст файлы добавьте реферат (спасибо :)Продать работу

поиск рефератов

Реферат на тему Загальний огляд планети Земля

скачать
похожие рефераты
подобные качественные рефераты

Размер: 19.92 кб.
Язык: украинский
12.02.2011
1 2    

РЕФЕРАТ

НА ТЕМУ:

ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД

ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ”

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ


Земля. Вигляд з космосу.

Земля (від слов'янського зем - підлога, низ) - одна з дев`яти планет Сонячної системи. За розміром і масою планета Земля займає п'яте місце серед великих планет, але з планет так званої земної групи, до якої також входять Меркурій, Венера і Марс, вона є найбільшою. Найважливішою відмінністю Землі від інших планет Сонячної системи є існування на ній життя. Умови для розвитку життя на найближчих до Землі тілах Сонячної системи несприятливі; населені тіла за межами останньої поки що також не виявлені.

Відповідно до сучасних космогонічних уявлень, Земля утворилася ~4,5 млрд. років тому шляхом гравітаційної конденсації з розсіяного у навколосонячному просторі газопилової речовини, що містить усі відомі в природі хімічні елементи. Формування Землі супроводжувалося диференціацією речовини, що сприяло поступовому розігріванню земних надр, в основному за рахунок теплоти, що виділялася при розпаді радіоактивних елементів (урану, торію, калію й інших).

Результатом цієї диференціації став поділ Землі на концентрично розташовані шари - геосфери, що розрізняються хімічним складом, агрегатним станом і фізичними властивостями. У центрі утворилося ядро Землі, оточене так званою мантією. З найбільш легких і легкоплавких компонентів речовини, що виділилися з мантії у процесах виправлення, виникла розташована над мантією земна кора. Сукупність цих внутрішніх геосфер, обмежених твердою земною поверхнею, іноді називають "твердою" Землею (хоча це не зовсім точно, оскільки встановлено, що зовнішня частина ядра має властивості грузлої рідини).

"Тверда" Земля складає майже всю масу планети. За її межами знаходяться зовнішні геосфери - водяна (гідросфера) і повітряна (атмосфера), сформована з парів і газів, що виділилися з надр Землі під час дегазації мантії. Диференціація речовини мантії Землі і поповнення продуктами диференціації земної кори, водяної і повітряної оболонок відбувалися протягом усієї геологічної історії і продовжуються дотепер.

Схема будови Землі (без верхньої атмосфери і магнітосфери)

Геосфери

Відстань нижньої* межі від поверхні Землі, км

Об`єм, 1018 м3

Маса, 1021 кг

Частка маси геосфери від маси Землі, %

Атмосфера

2000**

1320

0,005

10 –6

Гідросфера

до 11

1,4

1,4

0,02

Земна кора

5-70

10,2

28

0,48

Мантія

до 2900

896,6

4013

67,2

Ядро

6371 (центр Землі)

175,2

1934

32,3

Уся Земля (без атмосфери)


1083,4

5976

100,0


* Крім атмосфери.
** Атмосфера в цілому простягається до висоти ~ 20 тис. км.

Більшу частину поверхні Землі займає Світовий океан (361,1 млн. км2, чи 70,8%), суша складає 149,1 млн. км2 (29,2%) і утворює шість великих масивів - материків: Євразію, Африку, Північну Америку, Південну Америку, Антарктиду й Австралію, а також численні острови. Розподіл суші на частині світу не збігається з розподілом на материки: Євразія поділяється на дві частини світу - Європу й Азію, а обидва американських материки вважають за одну частину світу - Америку, іноді за особливу "океанічну" частину світу приймають острови Тихого океану - Океанію, площа якої звичайно враховується разом з Австралією.

Материки (з островами)

Назва материка

Площа, млн. км2

Середня висота, м

Найбільша висота гір
на материку,
м*

Євразія

53,45

840

8848

Африка

30.30

750

5895

Північна Америка

24,25

720

6194

Південна Америка

    продолжение
1 2    

Добавить реферат в свой блог или сайт
Удобная ссылка:

Скачать реферат бесплатно
подобрать список литературы


Загальний огляд планети Земля


Постоянный url этой страницы:
Реферат Загальний огляд планети Земля


Разместите кнопку на своём сайте:
Рефераты
вверх страницы


© coolreferat.com | написать письмо | правообладателям | читателям
При копировании материалов укажите ссылку.